Všichni pacienti trpící migrénou dobře vědí, že zvládat toto onemocnění není jednoduché a je třeba opravdu úzce spolupracovat s ošetřujícím lékařem. Proto jsou pro něj velmi důležité i informace o tom, jak často migrenózními stavy trpíte. Můžete si je zaznamenávat jednak ručně pomocí záznamového diáře – podle potřeby čtvrtletního nebo ročního.

Kvartální diář pacienta ke stažení

Celoroční diář pacienta ke stažení

Do diáře si budete zapisovat všechny potřebné údaje, které je třeba zaznamenávat, např. typ bolesti, léky včetně konkrétních počtů tablet, menstruace, součet dnů s bolestí hlavy – zkrátka vše, co vašemu lékaři pomůže, aby mohl léčbu co nejlépe přizpůsobit právě vašim potřebám.

Můžete si ale stáhnout také mobilní aplikaci, do které můžete vše zaznamenávat pomocí Vašeho chytrého telefonu – je ke stažení na adrese www.migrena-kompas.cz/aplikace/ nebo naskenováním tohoto QR kódu:

Aplikace umožňuje zaznamenat jednotlivé záchvaty, jejich délku a intenzitu a užité léky. Kromě toho si můžete do kalendáře aplikace zaznamenávat svou životosprávu a jak se cítíte. Díky aplikaci tak můžete lépe porozumět svému onemocnění. Aplikace bude sloužit také jako pomocník při rozhovoru s ošetřujícím neurologem, při kterém společně odhalíte možné spouštěče atak a domluvíte se na vhodné změně životního stylu.


Související články